Przed nami czwarta edycja Drzwi Otwartych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowie Wielkopolskim, które odbędą się 09.04.2016r. przy ulicy Królowej Jadwigi 1.

W godzinach od 9 do 14 będą odbywać się bezpłatne konsultacje psychologiczne, logopedyczne, pedagogiczne, porady zawodowe i przesiewowe badania słuchu.

W tym roku nowością będą bezpłatne porady fizjoterapeutów dla dzieci borykających się z problemami narządów  ruchu/strefą emocjonalną albo po prostu można przeprowadzić konsultacje profilaktyczną.

Zapraszamy również na wystawę pomocy edukacyjnych oraz na prelekcje i warsztaty.

Rodzice będą mogli skorzystać z prelekcji o symptomach dysleksji i jak przezwyciężać te trudności u swoich pociech, rodzice dzieci 5-6 letnich mogą posłuchać o tym co jest ważne przed pójściem do szkoły i co można zrobić aby ten start ułatwić,  z jakich pomocy korzystać.  Pani Maria Grzeszczyk z Centrum Identyfikacji Genetycznej (CIGEN) będzie mówiła o wadach genetycznych i co może świadczyć o nieprawidłowym rozwoju dziecka. Równie atrakcyjnie zapowiadają się warsztaty z terapii ręki, gdzie będzie można zobaczyć ćwiczenia manualne i grafomotoryczne, kreatywnie zrelaksować mogą się rodzice na warsztacie „Kolorowanki nie tylko dla dzieci”, natomiast uczniowie kl. I i II mający trudności w czytaniu i pisaniu mogą dowiedzieć się jak przezwyciężać te problemy.