Po raz czwarty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przy ul. Królowej Jadwigi 1 w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowano Dzień Drzwi Otwartych, w którym Pracownicy Poradni oraz zaproszeni Specjaliści służyli pomocą i wsparciem przede wszystkim Rodzicom i Dzieciom.

W sobotę, 9 kwietnia 2016 r. ponad 80 osób odpowiedziało na nasze zaproszenie i skorzystało z bogatej oferty przygotowanej specjalnie na ten dzień. Popularnością cieszyły się bezpłatne konsultacje, w czasie których pedagodzy, psycholodzy, logopedzi i doradcy zawodowi, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności odpowiadali na pytania czy wątpliwości rodziców, dotyczące rozwoju ich dzieci. Chętni mogli wykonać przesiewowe badanie słuchu, zapoznać się z wystawą pomocy i gier edukacyjnych, a także uczestniczyć w warsztatach i prelekcjach, stanowiących 6 odrębnych paneli problemowych. Pracownicy Poradni przybliżali tematykę Terapii Ręki, gotowości szkolnej, trudności w czytaniu i pisaniu, symptomów dysleksji rozwojowej oraz kreatywnej relaksacji. Pani Maria Grzeszczyk, z Centrum Identyfikacji Genetycznej CIGEN zaprezentowała ciekawy wykład na temat nieprawidłowości w rozwoju dziecka, wad genetycznych oraz ich możliwości diagnostycznych. Przez cały czas trwania Drzwi Otwartych swoją obecnością i konsultacjami służył fizjoterapeuta, pan Piotr Iberhan z Centrum Medycyny Manualnej i Sportu. Niespodzianką dla naszych najmłodszych gości były wręczane im kolorowanki, naklejki i balony.

Z wieloma Rodzicami i Dziećmi spotkamy się na terenie Poradni ponownie, żeby wspólnie podejmować działania na rzecz ich rozwoju. Wszystkich zainteresowanych i chętnych, którym być może nie udało się u nas pojawić 9 kwietnia, ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK od poniedziałku do piątku.