Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowie Wielkopolskim wraz z pracownikami zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych w Poradni, który odbędzie się 22 kwietnia 2017r.  w godzinach od 9.00 do 13.00.

     Celem tej akcji jest zapewnienie bezpłatnych konsultacji i porad psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych oraz zawodowych. Odwiedzający placówkę rodzice i nauczyciele uzyskają wsparcie w sprawach trudności wychowawczych, edukacyjnych oraz emocjonalnych dzieci. 

W tym dniu będą również przeprowadzone przesiewowe badania słuchu. Ponadto w programie pojawi się szereg bardzo ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci i rodziców. 

 

Piąta odsłona Dnia Drzwi Otwartych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej za nami!

W sobotę, 22 kwietnia 2017 r. Dyrekcja, Pracownicy Poradni oraz zaproszeni Goście czekali na zainteresowanych rodziców wraz dziećmi oraz nauczycieli. Nieustaną popularnością cieszyły się bezpłatne konsultacje, w czasie których pedagodzy, psycholodzy, logopedzi i doradcy zawodowi, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności odpowiadali na pytania czy wątpliwości rodziców, dotyczące rozwoju ich dzieci. Chętni mogli wykonać przesiewowe badanie słuchu, zapoznać się z wystawą książek i pozycji czytelniczych dla dzieci i młodzieży na stoisku bibliotecznym, przygotowanym przez PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu, Filia w Ostrowie Wlkp.  Pracownicy Poradni przybliżali tematykę kreatywnych zabaw, gotowości szkolnej, trudności w czytaniu i pisaniu, symptomów dysleksji rozwojowej oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. Wyjątkowe w tym roku było zaangażowanie rodziców. Gościła u nas pani Elżbieta Szczepaniak, która jako rodzic szerzy wiedzę na temat mutyzmu wybiórczego oraz mamy z Klubu Rodziców Autyzm HELP w Ostrowie Wielkopolskim pod patronatem Fundacji JiM w Łodzi Niespodzianką dla naszych najmłodszych gości były wręczane im kolorowanki, naklejki i balony.

Wszystkich zainteresowanych i chętnych, którym być może nie udało się u nas pojawić 22 kwietnia, ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK od poniedziałku do piątku.