Zapraszamy

przede wszystkim nauczycieli szkół i przedszkoli pracujących z dziećmi z wadą słuchu, ale również tych, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę na temat tej niepełnosprawności

na konferencję

„Funkcjonowanie dzieci z wadą słuchu w środowisku szkolnym i przedszkolnym”

która odbędzie się 19.03.2019r., w godz. 10:00 – 13:00, w Klubie Nauczyciela w Ostrowie Wielkopolskim

Celem konferencji jest ukazanie różnych form komunikacji dzieci słabo słyszących i niesłyszących, sposobów ich funkcjonowania w środowisku szkolnym i przedszkolnym. Pragniemy także przedstawić historię dwójki niesłyszących nauczycieli, ich drogę jaką przebyli, aby móc samemu nauczać dzieci z tą samą niepełnosprawnością, z którą żyją od urodzenia.

W miesiącu marcu jest obchodzony Światowy Dzień Słuchu, dlatego też chcemy zapoznać Państwa z najnowszymi danymi dotyczącymi problematyki związanej ze słuchem w oparciu o dane WHO.

Podczas konferencji będzie możliwość poznania specyfiki pracy z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaliszu.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji proszone są o dokonywanie zapisu pod numerem telefonu 62 7365139 lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 01.03.2019r.