Zmiana godzin przyjęć

W poniedziałek 22.04.2024r. w naszej poradni odbyły się warsztaty na temat "Wybrane techniki terapeutyczne w pracy z dziećmi z mutyzmem wybiórczym". W spotkaniu uczestniczyli rodzice oraz nauczyciele z przedszkoli i szkół pracujący z dziećmi i młodzieżą z mutyzmem wybiórczym. Główna prowadząca warsztaty pani Elżbieta Szczepaniak - nauczyciel Publicznego Przedszkola Nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim - dokonała charakterystyki zaburzenia, następnie  przedstawiła podstawowe techniki/metody terapeutyczne stosowane w pracy z osobami z mutyzmem wybiórczym tj. metodę małych kroków ,,sliding in”, metodę ,,od chóru do solo”, technikę trójkąta, technikę 5 sekund, modelowanie mowy ,,shaping”. Pracownicy poradni - Marta Rowińska-Pietrakowska, Danuta Nowak - omówili możliwości organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i przedszkolach dla dzieci/uczniów z mutyzmem wybiórczym. Zainteresowanym rodzicom, nauczycielom udzielali indywidualnych porad. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali materiały szkoleniowe. Warsztaty poprzedziło wystąpienie pani Doroty Oleszczuk i Małgorzaty Sibińskiej z PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu Filia w Ostrowie Wielkopolskim, które przedstawiły ofertę książnicy.

 

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W SPEKTRUM AUTYZMU-PRAKTYKA

 

Termin: wtorek 23.04.2024r., godz. 11:30 -13:30

Miejsce: PP-P Ostrów Wlkp. ul. Armii Krajowej 2 , I piętro sala B17

Prowadzący:

  • Małgorzata-Ciechowska-Kowalczyk
  • Danuta Nowak

 

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon kontaktowy: 62 736 51 39

W warsztatach może wziąć udział 15 osób, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.

 

Serdecznie zapraszamy

organizatorzy

Zaproszenie

ZAPROSZENIE na SPOTKANIE SZKOLENIOWE
dla nauczycieli, psychologów i pedagogów
na temat DZIEWCZYNEK I NASTOLATEK W SPEKTRUM AUTYZMU


Termin: czwartek 25.04.2024r., godz. 11:30 -13:30

Miejsce: PP-P Ostrów Wlkp. ul. Armii Krajowej 2 , I piętro sala B17

Prowadzące: Iwona Ambroży oraz Izabela Kaźmierczak – specjalistki ds. wspierania rozwoju i edukacji osób ze spektrum autyzmu, diagnostki ADOS-2

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy!